Obchodka in London

Publikováno:
3

Obchodní akademie vyrazila 17.6.2024 za poznáním do Londýna. Již samotná cesta byla velkým zážitkem, a to i přes drobné i větší nevolnosti na trajektu a v autobuse. Všechny nás ohromil nezapomenutelný východ slunce, který jsme si společně vychutnali na palubě.

Naší první zastávkou byl Brighton, kde jsme navštívili Brighton Palace Pier, relaxovali na pláži, testovali teplotu moře, ochutnávali tradiční fish and chips a procházeli se místními uličkami, až jsme dorazili ke Královskému pavilonu (Royal Pavilon and Gardens). Královský pavilon je obklopený krásnými zahradami, které nám nabídly zelenou oázu a stín v srdci města. Na závěr dne jsme zavítali na Brighton i360, což je 162 m vysoká, pohyblivá vyhlídková věž, ze které jsme viděli Brighton jako na dlani.

Druhý den jsme celý strávili v Londýně, kde jsme navštívili Leake Street Arches, prošli jsme kolem London Eye, obdivovali jsme Big Ben, Buckingham Palace, Westminster Abbey, Whitehall, Trafalgar Square. Zlatým hřebem dne byla návštěva muzea Madame Tussauds. Žáci měli možnost se vyfotografovat s figurínami populárních herců, zpěváků a sportovců. Zvláštní pozornost vzbudily figuríny Davida Beckhama, Taylor Swift, Leonarda DiCapria a Brada Pitta.  V pozdním odpoledni jsme si užívali exotickou atmosféru čínské čtvrti a vnímali ji všemi smysly – hlavně chuťovými.

Třetí den jsme zahájili plavbou po Temži a pěšky zamířily do Greenwich Park k nultému poledníku. Následoval výlet k ikonickému Tower of London, kde jsme prozkoumali historické budovy a obdivovali slavné korunovační klenoty, ale i všudypřítomné havrany. Poté jsme se přesunuli k Tower Bridge, z něhož jsme si užili úchvatný výhled na Temži a moderní budovy města.

Co říci závěrem? WE LOVE LONDON!

Výlet do Londýna byl pro naši školu nezapomenutelným zážitkem. Přinesl nám nejen spoustu nových vědomostí, ale i skvělé zážitky a příležitost lépe poznat své spolužáky a učitele. Londýn nás okouzlil svou historií, kulturou a atmosférou a už teď se těšíme na další podobná dobrodružství.

Fotogalerie

Nepřehlédněte

Návrh bez názvu (6)

Od 1. července začínají školní prázdniny, během kterých se mnozí z vás zapojí do prázdninových brigád. Pro tyto aktivity budete potřebovat potvrzení o studiu. Pokud jste si ho ještě nevyzvedli, můžete o něj jednoduše požádat online a potvrzení…

placeholder

Opravné a dodatečné zkoušky se konají ve středu 28. 8. 2024 a ve čtvrtek 29. 8. 2024. Žáci oboru Obchodní akademie jsou očekáváni v budově v Poštovní ulici, a to v den zahájení zkoušek - 28. 8. 2024 v 8:00 h. Kdo má opravné i dodatečné zkoušky,…