Školní rok zahájíme testováním na COVID-19

Publikováno:
yellow-triangle-warning-sign-icon-isolated

Letos začne školní rok tak trochu netradičně, testováním žáků na COVID-19 a to hned třikrát. Začneme 1.9., dále pak 6.9. a 9.9.. Na základě výsledků rozhodne stát, jak se bude na školách postupovat dále.

Ve středu 1.9. po příchodu do budovy školy vyhledejte svou kmenovou třídu a ihned do ní zamiřte. Pod dohledem třídního učitele proběhne první testování nového školního roku, zároveň obdržíte informace, jak budou nastavena proti covidová opatření v následujících dnech a informace k dalším termínům testování. Pochopitelně i tentokrát budou někteří z Vás testování ušetřeni. Aby se to týkalo i Vás, musíme splňovat jedno z následujících kritérií:

  1. Proběhlo u Vás již kompletní očkování proti Covid-19 a od poslední dávky uplynulo minimálně 14 dnů. Pokud používáte aplikaci "Tečka", vaše očkování je již označeno zelenou barvou.
  2. Nemoc Covid-19 jste již prodělali a jste v ochranné lhůtě 180 dnů. Pokud používáte aplikaci "Tečka", údaj, do kdy jste v ochranné lhůtě tam opět naleznete.
  3. Možné je doložit negativní výsledek testu provedeného v odběrovém místě. (U Ag testu ne starší 72 hodin, u PCR testu ne starší 7 dnů).
  4. Pokud splňujete jedno z výše uvedených kritérií, informujte o tom co nejdříve Vašeho třídního učitele.

Pevně věřím, že nikdo z Vás si již nepřeje prožít další podobný školní rok, který v těchto dnech končí. Pochopitelně je mnoho faktorů, které ovlivnit nemůžeme, ale řada, které jsou naopak v našich rukou. Proto na Vás apeluji:

  1. Pokud je to možné, nechte se naočkovat a tím přispějte k šíření kolektivní imunity. Jako ředitel školy Vám "nabízím" pedagogický sbor, který je z více jak 90% plně naočkován.
  2. Nepodceňujte sebemenší příznaky onemocnění Covid-19 u sebe a ve svém okolí, svou nepřítomností ve škole pak nemoc nešiřte.
  3. Dodržujte důsledně veškerá hygienická opatření, která se dozvíte 1.9., tímto chráníte nejen sebe, ale i své spolužáky a učitele.

Důležité upozornění: Screeningové testování žáků bude probíhat na základě mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví, které tomuto testování dodává právní závaznost.

Mgr. Jiří Nekuda, ředitel školy

Nepřehlédněte

6B1C11EA-F1CB-4E87-BA5D-B7BA505A1EF9_1_105_c

Do druhé poloviny se přehoupla stáž ve Švédsku, žáci si užívají zaměstnaneckých benefitů v luxusních švédských autoservisech, pracují v dílnách a učí se novým dovednostem, které jsou pro jejich profesní dráhu nezbytné. Ve volném čase závodí na…

Banner 2

NNTB slouží jako anonymní online schránka důvěry, a pomáhá tak žákům a jejich rodičům s řešením různých problémů a situací ve škole. Skrze NNTB můžete upozornit např. na šikanu mezi žáky, kyberšikanu, užívání návykových látek, sebepoškozování,…

70 let TUL oslavy

Technická univerzita v Liberci a její nejstarší Fakulta strojní letos slaví výročí 70 let od založení. Jubileum si nejrůznějšími akcemi připomíná po celý rok 2023. Těšit se můžete na workshopy, přednášky, koncerty, prohlídky laboratoří, výstavy,…