Školní rok zahájíme testováním na COVID-19

Publikováno:
yellow-triangle-warning-sign-icon-isolated

Letos začne školní rok tak trochu netradičně, testováním žáků na COVID-19 a to hned třikrát. Začneme 1.9., dále pak 6.9. a 9.9.. Na základě výsledků rozhodne stát, jak se bude na školách postupovat dále.

Ve středu 1.9. po příchodu do budovy školy vyhledejte svou kmenovou třídu a ihned do ní zamiřte. Pod dohledem třídního učitele proběhne první testování nového školního roku, zároveň obdržíte informace, jak budou nastavena proti covidová opatření v následujících dnech a informace k dalším termínům testování. Pochopitelně i tentokrát budou někteří z Vás testování ušetřeni. Aby se to týkalo i Vás, musíme splňovat jedno z následujících kritérií:

  1. Proběhlo u Vás již kompletní očkování proti Covid-19 a od poslední dávky uplynulo minimálně 14 dnů. Pokud používáte aplikaci "Tečka", vaše očkování je již označeno zelenou barvou.
  2. Nemoc Covid-19 jste již prodělali a jste v ochranné lhůtě 180 dnů. Pokud používáte aplikaci "Tečka", údaj, do kdy jste v ochranné lhůtě tam opět naleznete.
  3. Možné je doložit negativní výsledek testu provedeného v odběrovém místě. (U Ag testu ne starší 72 hodin, u PCR testu ne starší 7 dnů).
  4. Pokud splňujete jedno z výše uvedených kritérií, informujte o tom co nejdříve Vašeho třídního učitele.

Pevně věřím, že nikdo z Vás si již nepřeje prožít další podobný školní rok, který v těchto dnech končí. Pochopitelně je mnoho faktorů, které ovlivnit nemůžeme, ale řada, které jsou naopak v našich rukou. Proto na Vás apeluji:

  1. Pokud je to možné, nechte se naočkovat a tím přispějte k šíření kolektivní imunity. Jako ředitel školy Vám "nabízím" pedagogický sbor, který je z více jak 90% plně naočkován.
  2. Nepodceňujte sebemenší příznaky onemocnění Covid-19 u sebe a ve svém okolí, svou nepřítomností ve škole pak nemoc nešiřte.
  3. Dodržujte důsledně veškerá hygienická opatření, která se dozvíte 1.9., tímto chráníte nejen sebe, ale i své spolužáky a učitele.

Důležité upozornění: Screeningové testování žáků bude probíhat na základě mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví, které tomuto testování dodává právní závaznost.

Mgr. Jiří Nekuda, ředitel školy

Nepřehlédněte

Brontosaurus foto

Dobrovolnické víkendovky plné zážitků. Více informací naleznete v přiloženém letáku. https://brontosaurus.cz/ Kdo se přidá?

Na svahu

Sérii lyžařských výcviků našich škol ukončuje třída stojařů a ajťáků z teplické průmyslovky. Dobré sněhové podmínky a dobrou stravu si užívají na svazích Harrachova v penzionu Tesla. Po týdnu na horách již lyžují úplně všichni včetně nováčků.…

IMG_7189

Žáci prvního ročníku oboru sociální činnost v rámci výuky sociální činnosti vyráběli velikonoční truhlíky. Materiál jsme získali z Technického klubu při ZŠ Bílina. Žáci si vyzkoušeli práci se dřevem, ergoterapii, kterou mohou následně využít při…