Školní rok zahájíme testováním na COVID-19

Publikováno:
yellow-triangle-warning-sign-icon-isolated

Letos začne školní rok tak trochu netradičně, testováním žáků na COVID-19 a to hned třikrát. Začneme 1.9., dále pak 6.9. a 9.9.. Na základě výsledků rozhodne stát, jak se bude na školách postupovat dále.

Ve středu 1.9. po příchodu do budovy školy vyhledejte svou kmenovou třídu a ihned do ní zamiřte. Pod dohledem třídního učitele proběhne první testování nového školního roku, zároveň obdržíte informace, jak budou nastavena proti covidová opatření v následujících dnech a informace k dalším termínům testování. Pochopitelně i tentokrát budou někteří z Vás testování ušetřeni. Aby se to týkalo i Vás, musíme splňovat jedno z následujících kritérií:

  1. Proběhlo u Vás již kompletní očkování proti Covid-19 a od poslední dávky uplynulo minimálně 14 dnů. Pokud používáte aplikaci "Tečka", vaše očkování je již označeno zelenou barvou.
  2. Nemoc Covid-19 jste již prodělali a jste v ochranné lhůtě 180 dnů. Pokud používáte aplikaci "Tečka", údaj, do kdy jste v ochranné lhůtě tam opět naleznete.
  3. Možné je doložit negativní výsledek testu provedeného v odběrovém místě. (U Ag testu ne starší 72 hodin, u PCR testu ne starší 7 dnů).
  4. Pokud splňujete jedno z výše uvedených kritérií, informujte o tom co nejdříve Vašeho třídního učitele.

Pevně věřím, že nikdo z Vás si již nepřeje prožít další podobný školní rok, který v těchto dnech končí. Pochopitelně je mnoho faktorů, které ovlivnit nemůžeme, ale řada, které jsou naopak v našich rukou. Proto na Vás apeluji:

  1. Pokud je to možné, nechte se naočkovat a tím přispějte k šíření kolektivní imunity. Jako ředitel školy Vám "nabízím" pedagogický sbor, který je z více jak 90% plně naočkován.
  2. Nepodceňujte sebemenší příznaky onemocnění Covid-19 u sebe a ve svém okolí, svou nepřítomností ve škole pak nemoc nešiřte.
  3. Dodržujte důsledně veškerá hygienická opatření, která se dozvíte 1.9., tímto chráníte nejen sebe, ale i své spolužáky a učitele.

Důležité upozornění: Screeningové testování žáků bude probíhat na základě mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví, které tomuto testování dodává právní závaznost.

Mgr. Jiří Nekuda, ředitel školy

Nepřehlédněte

2024 03 26 Sudoku_soutěž HOP (kopie)

Milé žákyně, milí žáci, zveme vás na další ročník soutěže v luštění SUDOKU, tentokrát s organizační pomocí třídy S2. Soutěž se koná 26. 3. 2024 od 10 hod na SPŠ Teplice. Soutěžní tříčlenné týmy se musí přihlásit do 12. 3.2024 (QR kód v letáku níže).…

539D324D-A385-4ACD-8058-31E6F47C9151_4_5005_c

Měli tu čest přivítat amerického diplomata Todda Jurkowského a Víta Nejedla na naší škole. Todd Jurkowski je zástupce kulturního atašé a Vít Nejedlo je ředitel sítě amerických center v České republice. Jeho návštěva byla plná zajímavých momentů a…

422A89A2-2134-460C-B4A1-5D55D902533D

Tato krutopřísná porota rozhodla o tom, že naše další želízko v ohni Pavel Jungmann postupuje z nominačního kola do finále, z 29 mladých kulinářských mistrů se Pavel probojoval mezi nejlepších devět!! Tato soutěž je určena pro mladé nadějné studenty…