Školní rok zahájíme testováním na COVID-19

Publikováno:
yellow-triangle-warning-sign-icon-isolated

Letos začne školní rok tak trochu netradičně, testováním žáků na COVID-19 a to hned třikrát. Začneme 1.9., dále pak 6.9. a 9.9.. Na základě výsledků rozhodne stát, jak se bude na školách postupovat dále.

Ve středu 1.9. po příchodu do budovy školy vyhledejte svou kmenovou třídu a ihned do ní zamiřte. Pod dohledem třídního učitele proběhne první testování nového školního roku, zároveň obdržíte informace, jak budou nastavena proti covidová opatření v následujících dnech a informace k dalším termínům testování. Pochopitelně i tentokrát budou někteří z Vás testování ušetřeni. Aby se to týkalo i Vás, musíme splňovat jedno z následujících kritérií:

  1. Proběhlo u Vás již kompletní očkování proti Covid-19 a od poslední dávky uplynulo minimálně 14 dnů. Pokud používáte aplikaci "Tečka", vaše očkování je již označeno zelenou barvou.
  2. Nemoc Covid-19 jste již prodělali a jste v ochranné lhůtě 180 dnů. Pokud používáte aplikaci "Tečka", údaj, do kdy jste v ochranné lhůtě tam opět naleznete.
  3. Možné je doložit negativní výsledek testu provedeného v odběrovém místě. (U Ag testu ne starší 72 hodin, u PCR testu ne starší 7 dnů).
  4. Pokud splňujete jedno z výše uvedených kritérií, informujte o tom co nejdříve Vašeho třídního učitele.

Pevně věřím, že nikdo z Vás si již nepřeje prožít další podobný školní rok, který v těchto dnech končí. Pochopitelně je mnoho faktorů, které ovlivnit nemůžeme, ale řada, které jsou naopak v našich rukou. Proto na Vás apeluji:

  1. Pokud je to možné, nechte se naočkovat a tím přispějte k šíření kolektivní imunity. Jako ředitel školy Vám "nabízím" pedagogický sbor, který je z více jak 90% plně naočkován.
  2. Nepodceňujte sebemenší příznaky onemocnění Covid-19 u sebe a ve svém okolí, svou nepřítomností ve škole pak nemoc nešiřte.
  3. Dodržujte důsledně veškerá hygienická opatření, která se dozvíte 1.9., tímto chráníte nejen sebe, ale i své spolužáky a učitele.

Důležité upozornění: Screeningové testování žáků bude probíhat na základě mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví, které tomuto testování dodává právní závaznost.

Mgr. Jiří Nekuda, ředitel školy

Nepřehlédněte

598e6e63-4996-4d27-a474-4d8aa8a18c0a

Fakulta strojní, Technické univerzity v Liberci (FS TUL) vyhlašuje SOUTĚŽ O NEJLEPŠÍ VÝUKOVÝ MODEL z oblasti techniky nebo přírodních věd. Soutěž podporuje především týmovost, tvůrčí a kreativní myšlení. Je možné využít dostupné spojovací…

367034f1-780a-4f8c-9b45-11cf66e11986

Sportovní kurz tříd S2 a V2A naší průmyslovky se stal nezapomenutelným zážitkem plným sportu, soutěží a týmové spolupráce. Žáci se během kurzu zapojili do různorodých aktivit, které rozvíjely jejich fyzickou kondici, ale také posílily jejich…

Sportovní kurz 2. roč. 24 (2)

S potěšením oznamujeme, že sportovní kurz pro žáky 2. ročníků, který se konal od 3. do 7. června 2024 ve Starých Splavech se letos zdárně vyvedl. Žáci měli možnost zapojit se do různých sportovních aktivit včetně tenisu, fotbalu, badmintonu, beach…