Zlatá učitelka a stříbrná škola

Publikováno:
rad-sv-vavrince

Asociace kuchařů a cukrářů (dále jen AKC), jedna z největších profesních asociací u nás, v minulých dnech opět oceňovala aktivitu a odbornost svých členů.

K ocenění si již při vzniku vypůjčila jméno jedné z našich nejslavnějších kuchařek, Magdalény Dobromily Rettigové a své členy oceňuje ve třech stupních, bronzovou, stříbrnou a zlatou medailí. Vrcholem ocenění je pak Řád sv. Vavřince, patrona kuchařů. Jeho nositelů je opravdu poskromnu, asociace ten řád uděluje opravdu výjimečně.

Na posledním zasedání krajské pobočky AKC převzala Lenka Opavová, odborná učitelka Hotelové školy za svou dlouholetou činnost v asociaci zlatou medaili. Ihned po ní převzal pan učitel Roman Rumler ocenění pro naši školu, stříbrnou medaili. Přebírající osoba nebyla symbolická, ale právě pan Rumler naši školu v AKC zastupuje a má na ocenění největší zásluhu.

Paní Opavové blahopřejeme, panu Rumlerovi děkujeme a oběma přejeme hodně sil a úspěchů v další činnosti.

Fotogalerie

Nepřehlédněte

2 stroj

Studenti 2. ročníku Petr Kára a Petr Vykouk se 1. 12. 2023 zúčastnili soutěže v 3D tisku na Technické univerzitě v Liberci. Po několikaměsíčním snažení vezli na univerzitu své dílo. Sice se neumístili mezi prvními třemi týmy, ale domů si vezou cenné…

IMG_1077

Díky dlouhodobé spolupráci s mezinárodní firmou Edgewell měli žáci druhých ročníků možnost seznámit se s provozem výrobního podniku zaměřeného na výrobu jednorázových holítek. Dopoledne jsme strávili poznáváním celého výrobního procesu v této…

1 třída

Mysleli jste, že ekonomie je jen pro dospělé? Omyl! 21. 11. 2023 ožila Obchodní akademie soutěžním duchem u příležitosti 6. ročníku soutěže "Mladý ekonom". Hlavními hvězdami byli žáci základních škol - ti, co sedí možná právě teď vedle vás ve třídě!…