Hotelnictví - čtyřletý studijní obor s maturitou

Publikováno:
XT038032

65-42-M/01

Obor Hotelnictví a turismus je rozdělen do dvou částí, první dva roky jsou věnovány spíš gastronomii, vaření, obsluze. Další dva roky je studium zaměřeno na cestovní ruch,  turismus, průvodcování. Celé studium obsahuje spoustu hodin cizích jazyků (4 hodiny angličtiny a čtyři němčiny po celou dobu studia). 13 týdnů praxe zajistí žákům plynulý přechod do pracovního prostředí. Zkušenost ze zahraničí také usnadňuje zařazení absolventů do pracovního procesu.

V reakci na revizi Rámcových vzdělávacích plánů je od 1. září 2022 zaveden do výuky nový Školní vzdělávací program. Podle nového ŠVP se vzdělají od září 2022 první ročníky, druhé až čtvrté pokračují podle platného ŠVP z roku 2018 a to až do konce svého studia.

V připojených souborech lze nalézt zkrácený učební plán oboru Hotelnictví a kompletní verzi školního vzdělávacího programu.

Nepřehlédněte

Brontosaurus foto

Dobrovolnické víkendovky plné zážitků. Více informací naleznete v přiloženém letáku. https://brontosaurus.cz/ Kdo se přidá?

IMG_7189

Žáci prvního ročníku oboru sociální činnost v rámci výuky sociální činnosti vyráběli velikonoční truhlíky. Materiál jsme získali z Technického klubu při ZŠ Bílina. Žáci si vyzkoušeli práci se dřevem, ergoterapii, kterou mohou následně využít při…

republika-ig (002)

Poslední volná místa: spolek  MOB -   Mladí občané, z.s.  zve studenty HOP na třetí část " Republika " našeho tradičního projektu Akademie Mladých občanů. MOB Akademie je soutěžně-vzdělávací projekt s několikaletou tradicí, který přibližuje…