Projekty z fondů EHP

Publikováno:
EOS-logo-560x450

Tři projekty z fondů EHP byly realizovány v průběhu posledních dvou školních let. I zatím poslední projekt Tradiční česká a norská ruční výroba jako cesta k porozumění je financovaný z programu Vzdělávání Fondů EHP. Prostřednictvím Fondů EHP přispívají Island, Lichtenštejnsko a Norsko ke snižování ekonomických a sociálních rozdílů v Evropském hospodářském prostoru (EHP) a k posilování spolupráce s patnácti evropskými státy. Díky těmto aktivitám se nám podařilo poslat do Norska téměř dvacet žáků, o něco menší počet Norů dorazil k nám do České republiky. 

Naší partnerskou školou je Fitjar Vidaregaande Skule, která se nachází asi hodinu od norského Bergenu. Naši partneři jsou otevřeni další spolupráci a pokud budou vyhlášeny výzvy, určitě se rádi opět zúčastníme. 

Tento projekt trval od 1. 8. 2021 do 31. 8. 2023, prodlužoval se o rok, abychom stihli naplnit jeho cíle, naučit se od norského partnera pracovat s žáky s nerovnými příležitostmi, integrovat sociálně slabé žáky a naučit je si víc věřit.

Na tento projekt jsme obdrželi částku 748 150,-Kč, která byla hrazená z fondů EHP. V rámci tohoto projektu přijelo pět žáků z Norska a dva učitelé a sedm českých žáků se podívalo s třemi učiteli do Norska. Dalšími cíli projektu bylo zvýšit motivaci pro obor, zvýšit jazykové kompetence a snížit fluktuaci žáků.
Více na stránkách naší národní agentury.

Nepřehlédněte

placeholder

Výrobní závod VITRABLOK, s.r.o. se sídlem v Duchcově hledá pro posílení týmu tvarování Strojníka sklářských automatů do nepřetržitého provozu. Více informací najdete v příloze.

Třídní schůzky pro (21 x 14.8 cm)

Dnes se na hotelovce konají třídní schůzky. Začínáme v 17:00. Seznam učeben najdete na recepci školy při vstupu do budovy. Těšíme se na vás!

AAP

Naše škola získala členství v programu AAP - Autodesk Academia program, který sdružuje desítky škol z České a Slovenské republiky. Cílem programu je posouvat úroveň technického vzdělání a nabízí řadu výhod pro naše žáky. Žáci mohou získat…