Strojírenství - čtyřletý studijní obor s maturitou

Publikováno:
IMG_1631

23-41-M/01

Stálice na teplické průmyslovce, obor se sedmdesátiletou tradicí, stále atraktivní, stále žádaný. Po maturitě směřují absolventi buď na VŠ technického zaměření, nebo do praxe v moderních provozech, kterých je na Teplicku dost. Můžete pracovat jako konstruktér, technolog nebo programátorem CNC strojů. Naši absolventi pracují i jako technici bezpečnosti práce a zastávají také funkce v marketingu strojírenských firem. Výhodou je, že první ročník je pro všechny obory průmyslovky společný a ve druhém ročníku tedy lze obor bez problémů změnit.
 

Od 1.9.2015 zahajujeme v prvním ročníku výuku podle nového školního vzdělávacího programu "Strojírenství v 21. století - CAD-CAM-CAQ". Novinkou je společný učební plán pro všechny obory prvního ročníku. Specializace začíná druhým ročníkem.

Podrobný popis studijní oboru je uveden v níže přiloženém školním vzdělávacím programu.

Nepřehlédněte

6B1C11EA-F1CB-4E87-BA5D-B7BA505A1EF9_1_105_c

Do druhé poloviny se přehoupla stáž ve Švédsku, žáci si užívají zaměstnaneckých benefitů v luxusních švédských autoservisech, pracují v dílnách a učí se novým dovednostem, které jsou pro jejich profesní dráhu nezbytné. Ve volném čase závodí na…

70 let TUL oslavy

Technická univerzita v Liberci a její nejstarší Fakulta strojní letos slaví výročí 70 let od založení. Jubileum si nejrůznějšími akcemi připomíná po celý rok 2023. Těšit se můžete na workshopy, přednášky, koncerty, prohlídky laboratoří, výstavy,…

1

Průmyslováci, vyberete si z bohaté nabídky této tradiční akce? Můžete se zúčastnit se svou třídou dopoledne nebo využít večerní hodiny pro veřejnost. Těšíme se na vaše zážitky a fotografie.