Expedice Banát 2023

Publikováno:
d483b801-b3e5-427e-b2b0-fa6e2054a681

Ve dnech 26. 5. - 4. 6. 2023 jsme s 25 žáky hotelovky absolvovali naši první expedici do rumunského Banátu. První dva dny jsme strávili v kempu v horách, a pak jsme se přesunuli do první české vesničky, do Eibenthálu. Tam jsme pobyli další dva dny a naše putování pokračovalo do vesnic Rovensko, Gernik a Svatá Helena.

Během přesunu z hor do Banátu jsme stihli ještě parádní výlet lodí po Dunaji, projeli jsme tak nejužším místem – „Dunajskou soutěskou“ - a s čelovkami jsme prozkoumali jeskyni Ponicova. Na zpáteční cestě domů jsme se ještě zastavili na večerní prohlídku Temešváru, který byl vyhlášený Evropským hlavním městem kultury.

Všechny nás okouzlila nádherná místní příroda a překrásné výhledy, které nás čekaly každý den při našich přesunech. V českých vesničkách jsme nasáli místní atmosféru, vrátili jsme se o několik desítek let zpět. Viděli jsme na vlastní oči, jak náročný, a přesto spokojený život místní vedou. Jejich dny jsou naplněné náročnou prací na polích, staráním se o domácí zvířata a výrobou produktů z vypěstovaných plodin. Měli jsme tak možnost ochutnat například vynikající šípkovou a fíkovou marmeládu nebo místní specialitu – višňovku.

Mezi jednotlivými vesničkami jsme se pohybovali pěšky „na lehko“. Každý den jsme takto zvládli okolo 15 kilometrů. Naše dny v Rumunsku byly naplněné nezapomenutelnými zážitky, na které budeme ještě dlouho vzpomínat! Měli jsme se prostě báječně!!!

Zpracovala Mgr. Pavla Jarolímková

Nepřehlédněte

267858AF-251C-4EDC-B357-5EDC1BEB2F05_1_105_c

O úspěchu se vždycky píše snadno. Naši talentovaní žáci cukrářka Lucka Šimánková a kuchař Pavel Jungmann na soutěži Gastro Junior Bidfood Cup 2024 bojovali o co nejlepší umístění v soutěži kuchař/cukrář roku. Lucka získala třetí místo v kategorii…

IMG_9985

…a odstartuje Olympijský festival u jezera Most! Krásné jezero s jednou z nejčistších vod u nás, olympijská atmosféra i nekončící sportovní možnosti! Takový bude Olympijský festival. Už se nemůžeme dočkat!

TŘÍDNÍ SCHŮZKY

Vážení rodiče, chtěli bychom Vám blahopřát k přijetí Vaší dcery/ Vašeho syna do 1. ročníku Hotelové školy, Obchodní akademie a Střední průmyslové školy a při této příležitosti Vám chceme sdělit několik základních informací, které se týkají začátku…